bugün dün karıştır
gelsin ara
yazar ol giriş yap
yazar ol şifremi unuttum
yazar ol giriş yap

14 mayıs 2010 odtü de pkk lıların göt olması


4402 / facebook / twitter / google+ /
 1. yazıklar olsun dememe sebeb olmuştur. burası odtü'nün sözlüğü ve aradan 4 gün geçmesine rağmen kimse buna ait bir konu açmadı. neyse. --- alıntı --- odtü bahar şenliği'nin üçüncü günü, stadyuma devrim yürüyüşü yapıp sonra da adet olduğu üzere devrim yazma günüydü. odtüde pkk'sından homoseksüellerine, dhkp-c'sinden tkp'sine ne kadar 'sol' grup (gerçi bunların çoğuna sol demeye bin şahit lazım) varsa arka arkaya dizilmiş bir biçimde stadyuma doğru yürüyüşe geçip stadyuma vardılar. en kalabalık grup 400 kişiyle tkpliler olup, sonra da 300 kişiyle bunları pkklılar takip ediyordu. yalnız unutmadan ekleyeyim buraya katılanların bir kısmı odtü dışından gelmedir. ortalama odtü öğrencisi bu 'devrim yazma' hadisesi ve o sırada stadyumda kürtçe söyleyen garip bir grup yüzünden büyük oranda stadyuma gitmemişti. odtüyü bilenler bilir, devrim yazılacağı gün , devrim yazmak için gelen sol gruplar ve onlara sempatiyle bakanlar stadyumda çoğunluğu oluştururlar. esas mevzuya gelirsem, bütün gruplar adet olduğu gibi mumlarla devrim yazdıktan sonra, pkklılar apo posterleri ve pkk paçavraları çıkarmaya ve mumlarla pkk ve apo yazmaya başladılar. o kadar rahatlardı ki senelerdir, adeta babalarının çiftliği gibi davranmaya, karşılarına çıkanlara da saldırıp linç etmekten geri durmazlar. ama bugün durum çok farklıydı. yüzlerce kişi pkk diye mumlarla yazı yazarken bir genç tek başına, evet tek başına dalıp mumları yok etmeye başladı. yüzlerce kişinin ortasına, linç edileceğini bile bile dalmıştı. pkklılar bir anlık şoktan sonra en iyi bildikleri şeyi yapmaya başladılar ve yüzlerce kişi o çocuğu linç etmeye başladılar. o sırada stadyumda bulunan ve yukarıda bahsettiğim kitleden teröristlere yönelik büyük bir tokat geldi: bir anda kendiliğinden kahrolsun pkk sloganları yükselmeye başladı. güvenlik araya girip o tek çocuğu stadyumdan çıkardı. çocuk stadyumdan çıkarılırken aynen şöyle bağırıyordu: "ben şehit yakınıyım, bunları toplasanız 300 kişi ama biz odtüde binlerceyiz. bu orospu çocuklarından niye korkuyorsunuz!" tek başına o çocuk, size, en güçlü olduğunuz yerde yani odtüde böylesine meydan okuduğunda nasıl da mosmor oldunuz. siz de o tek çocuğu linç edecek kadar alçaldınız ya.. üstüne de o sloganlar hem de hiç beklenmedik bir kitleden geldiğinde tam anlamıyla göt oldunuz. bu da odtü tarihindeki ikinci göt olmanızdır. dua edin de üçüncüsünde göt olmakla kalın. --- alıntı --- alın size gaynak ; (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=19041137)

 2. ekşi sözlükten birebir başlık çalmayı anlayabiliyorum da alıntı çalmayı anlamıyorum. dostum link versen yeterdi. mesela söyle; http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=14+may%c4%b1s+2010+odt%c3%bc%27de+pkk%27l%c4%b1lar%c4%b1n+g%c3%b6t+olmas%c4%b1 not: öyle başlığa böyle giri.

 3. olayı tam bilmiyordum ama iyice anlamamı sağlayan bir girdi olmuş not: bu girdi esas kime girdi (bkz: aramızdaki çürük elma )

 4. (bkz: sözlüğün foruma dönüşmesi)** edit: şuna eksi veren arkadaş 3-5 daha tanım yaparsa belki forumluktan çıkarız.

 5. ekşi sözlükteki versiyonuna bir kaç birşey yazdığım başlık. aynı yazıyı buraya kopyalamak istemiyorum. zaten isteyen açar okur. oldu olacak hiç kasmayalım. ekşi sözlükteki tüm girilen başlık ve girileri harfi harfine buraya kopyalayalım, alıntı diye iliştiririz bi tarafına da çok da iyi olur, çok da güzel olur tamam mı. ayrıyetten, format ne arar la moderatörü böyle olan sözlükte.

 6. (bkz: adam haklı beyler)

 7. böylesine ciddi ve önemli bir konu karşısında sözlük yazarlarının olayı veya olay ile ilgili düşüncelerini anlatmak yerine saçma sapan ayrıntılara girerek, "yok alıntı çaldın" * (!), "yok niye link vermedin", "yok verdiğin link yamuk"... gibi ilkokul çocuğu kavgaları yaparak beni sözlükten soğutan, olay yerinde olmamam sebebiyle konuyla ilgili bilgi almak istediğim şu başlıkta sözlük yazarları hakkında fazlasıyla anlayacağımı anladığım başlık olmuştur. maalesef (bkz: sözlüğün çöküşü)

 8. bence hiçte ciddi ve önemli bir konu olmadığı gibi göt olan tarafın da kim olduğu muallakta, ankara'nın göbeğinde pkk ve apo yazıldığını ve bu yazıya karşı çıkan yüzlerce insanın, 50-60 kişiden korkarak yazıyı söndüremediğini (dayak yiyen genç hariç) fark edersek. bunun dışında alıntı isim veya kaynak verilmeden yapıldığı zaman çalıntı olur. ecnebistanda buna "plagiarism" deniliyor. kaldı ki sözlük haber verme amaçlı kullanılan bir şey değildir. bunun için gazeteler ve gazetelerin internet siteleri var. hele ki başka sözlükten alıntı yapmak ve kaynak belirtmemek absürtlüğün geldiği son noktadır. madem öyle, bunun ne derece saçma olduğunu anlatmak için ileride ki entrylerimi bekleyin.

 9. plagiarism yapanları eleştirerek önce "olay yerine böyle bir ayrıntıya neden takılıyor diye" eleştirdiğim, sonra verdiği cevaptan samimiyetine güvenerek hak verdiğim, şu anda ise #25825" class="bbcodeout gbkz" title="#25825">#25825 nolu entry'sinde kendisinin de aynı "kaynak göstermeden alıntı yapma" hatasını yapmış olduğunu gördüğüm ve artık samimiyetine güvenemeyeceğimi burada yazmak durumunda kaldığım bir yazar arkadaşımızın entrylerini barındırmaktan öteye geçemeyen * başlık.

 10. bunu kasıtlı yaptığını an itibariyle öğrendim, hadi hep birlikte büyüttüğümüz sözlüğün amına koymanın zamanı geldi! (bkz: sözlüğün çöküşü) bir yetkili lütfen bunu izah etsin (bkz: kaynak göstermeden alıntı yapmak)

 11. neyse nedir. alıntıdır yapılmıştır. işin şu yönü de var: --- alıntı --- bence hiçte ciddi ve önemli bir konu olmadığı gibi göt olan tarafın da kim olduğu muallakta, ankara'nın göbeğinde pkk ve apo yazıldığını ve bu yazıya karşı çıkan yüzlerce insanın, 50-60 kişiden korkarak yazıyı söndüremediğini (dayak yiyen genç hariç) fark edersek. --- alıntı --- şimdi şöyle devam edelim. eğer göt olan taraf; o dayak yiyen delikanlıysa kendi inandığı değerler uğruna dayak yemiştir. en azından tek başına 50-60 kişinin arasına dalacak kadar mangal yüreklidir. aynı mangal yüreği, tek başına trabzon-faroza dalacak pkklılardan bekliyoruz. yok eğer en ufak bir itiriza karşı bile hemen 'faşist' damgası yapıştıran, pek aydın-demokrat halkçı grup olan pkk ise neden faşistçe bir kişiye dalmışlardır?(bkz: sınıfçı sosyalizm ile milliyetçi sosyalizm arasındaki farklar) ayrıca işin başka boyutu da var: şimdi bir kişi gelir alıntı yapar. sırf siyasi görüşleriniz birbirine ters diye gelip burada ajitasyon yapmak, aaa her boku copy-paste ediyor demek, onlarca entry girmiş bir kişiye hakaretten başka birşey değildir. he çok meraklıysan sende gider kendi siyasi görüşüne uygun olacak şekilde başlık açar, alıntı yapıp copy paste edersin amk; o kadarına da kafan basıyordur herhalde.

 12. orda bulunmasam da ayrıntılarıyla okuduğum okuduktan sonra bende girerdim aq duygularını paylaştıgım olay

 13. göt olunacak bir durum değildir çünkü adamların umurunda değildir. basından ve insanların konuşmalarından takip ettiğim kadarıyla ne yazık ki bir türkiye gerçeği tekrar yaşanmıştır; sol görüşle ne kadar alakası olduğu tartışmaya açık insanların yaptıklarının suçu yine sol görüşlülere atılmıştır. (bkz: her duyduğuna inanmak)

 14. tartışılması bile amaca hizmet eden bi olay üzerine kafa yorulmasıdır gördüüm kadarıyla.. naçizane fikrimse kınanması gereken bi başlık olduu yönündedir.. olay günü ve anı sahnede olan grup kimdir nedir bilmiorum ama kürtlükten girip, deniz gezmişten çıkmış bi insandı solisti.. ne alaka, ben de bilmiorum.. yani bi allahın kulu çıkıp bana kürtlükle deniz gezmiş arasındaki, hadi olmadı deniz gezmişin savunduu ideolojinin yahut bu ideolojinin bulunduu kanadın arasındaki korelasyonu sölesin alnından öpücem yeminle.. insanlarda bu kafa oldukça, birbirine giren bi sürü topluluk, sahneye çıkıp kürtlük propagandası yapan tonlarca grup olur ki grup bile yaptıının farkında deildir kanımca.. anlaşılmayan bi şey var; önemli olan çıkıp orada propaganda yapmak deil, şimdi bazıları çıkıp haklarını savunuo falan dicek, kimse kusura bakmasın bu hak savunmak deildir, bu bildiiniz gündemden, siyasi konjonktürden uzak olmak, bulduu her deliğe kafasını sokmak demektir.. bu ülkede hala siyasetin nası işlediini, ne gibi deişkenlere bağlı olduunu bilmemek demektir.. bu da cehalete yahut üşengeçliğe tekabül etmektedir.. haklarını savunmıcaklar mı demesin kimse, tabiyki savunacaklar ama lütfen ve lütfen önce bi neye alet olduunuzu görün, önce tarafından kışkırtıldıınız mekanizmanın farkında olun.. işbu entry "türk ve kürt halkları ayrımı" varsayımı üzerinden giderek her iki tarafa da çemkirmektedir.. peşin edit: kimseye düşman deilim, kendimi türk olarak tanımlıorum evet ama bunu yaparken ele aldıım tek şe türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde doğmuş, büyümüş ve yaşıyor olmamdır, halk kavramı da bundan ibarettir zate teorik olarak.. milliyetçi falan olmayan, etnik kökenin önemli olmadıını varsayan ve öle olması gerekliliini savunan bi bireyim..

 15. ''yaşasın halkların kardeşliği'' argümanıyla gezen devrimci gençliğin* sloganlarının elinde patladığı hadisedir. ha bahsi geçen çocuk da onların oyununu bozmaya çalışmış. tabi tepki gösterecekler denebilir. tabi tepki; 1 kişiye karşı 60 kişinin dalmasıysa... fakat zaten söz konusu grup p-k-k olduğundan yaptıkları hiç birşeyin hukuka, ahlaka, bırak hukuku ahlakı insanlığa sığmadığı ortadadır. bırakın artık haklarını savunuyolar. yıllardır eziliyolar. saçmalıklarını. zaten pkk nın meşru olmadığı tartışılmayacak kadar belli. asıl değinmek istediğim nokta, ezilen kesimi savunan solcularımızın, o devrim aşıklarının insanlık onuruna yakışmayan bu hareket karşısında tepkisizliklerine ne demeli? bıraktım sağcıyı solcuyu, orada olaya şahit olanlar. hiç mi vicdanları sızlamadı o çocuğun eşek sudan gelinceye kadar dövülmesine? hala halkların kardeşliği diye masum ütopik, bi hayali kuranlara ise kıçımla gülerim sadece. o çocukla ilgili de ne desem az gelir. çünkü orada ben olsam içim içimi yerdi ama yine de onun gösterdiği cesareti göstermezdim. 1915'teki hasan tahsin'nin ruhunu hatırlattı bana..

 16. olayı gördüğüm an, arkamdan uzun yuuh sesleri ve orospu çocuklarına bak, ne yapıyorlar dedikleri durum. ilk önce dayak yiyen çocuğun pkk yanlısı olduğu ve oraya pkk yazmaya çalışırken dayak yediği söylendi, ona bile üzüldüm, meğerse çocuk şehit yakınıymış. odtüye yazık olmuştur, kendi adını kirletmeye devam etmektedir...

belki bunlarda ilginizi çekebilir?

» 29 ağustos 2010 türkiye rusya maçı
» dean martin
» 23 ocak 2010 beşiktaş istanbul bb spor maçı
» 28 temmuz 2010 odtü işçi eylemi
» sikimde olmazsın

son oylananlar

kingelectro
gizem/#28820
yanlış anlaşılsın anlaşılmasın, hayatımda bir tane düzgün gizemle tanışmadım, hakikaten kaşar ismi c...
hangimizsevmedi
konya/#42718
\"bi şehir\" diye tanım girebilecek andavalları içerir.
i believe in harvey dent
babanın ölmesi/#6742
babanın ölmesi, nasıl desem, nasıl ifade etsem bilemiyorum bu durumu. hani bir kızla yakınlaşırsınız...
i believe in harvey dent
osmanlı imparatorluğu/#10983
osmanlı devleti 1299 senesinde şimdiki türkiye cumhuriyeti'nin bilecik ilinin söğüt ilçesinde, anad...
bu ne cesaret
ece erken/#31482
fazla konuşan güzel kadın.

ayrıştırıcı

14 mayıs 2010 odtü de pkk lıların göt olması